E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

920 raste të reja dhe 28 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 10 mijë e 321 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 489 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 24 mijë e 484.

Sot u shëruan 1 mijë e 698 qytetarë dhe 28 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.869 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Kliko këtu për më shumë informacion.

/observeri/

Lexo edhe: Ky vend nis vaksinimin e fëmijëve 2 vjeç e lart

Artikuj të ngjashëm