E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

21 raste të reja me COVID-19 dhe një rast i vdekjes sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 1 mijë e 893 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 21 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 445.

Sot nga COVID-19 u shëruan 16 qytetarë.

Të vaksinuar me dy dozat janë 733 mijë e 108 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: SKANDAL/ Për një “R”, në RTK u keqpërdorën 472 mijë euro

Artikuj të ngjashëm