E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

14 raste të reja dhe 2 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 1 mijë e 153 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 14 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 1 mijë e 95.

Sot nga COVID-19 u shëruan 74 qytetarë dhe 2 persona ndërruan jetë shkaku i sëmundjes.

Të vaksinuar me dy dozat janë 632 mijë e 567 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: SKANDAL/ Për një “R”, në RTK u keqpërdorën 472 mijë euro

Artikuj të ngjashëm