E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

31 raste të reja dhe asnjë vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2 mijë e 332 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 31 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 924.

Sot nga COVID-19 u shëruan 150 qytetarë.

Të vaksinuar me dy dozat janë 654 mijë e 325 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: SKANDAL/ Për një “R”, në RTK u keqpërdorën 472 mijë euro

Artikuj të ngjashëm