E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

29 raste të reja dhe 1 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 2 mijë e 526 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 29 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 1 mijë e 43.

Sot nga COVID-19 u shëruan 36 qytetarë ndërsa një person ndërroi jetë.

Të vaksinuar me dy dozat janë 648 mijë e 218 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: SKANDAL/ Për një “R”, në RTK u keqpërdorën 472 mijë euro

Artikuj të ngjashëm