E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

7 raste të reja dhe 1 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 1 mijë e 515 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 7 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 2 mijë e 44.

Sot u shëruan 199 qytetarë dhe 1 person ndërroi jetë si shkak i virusit.

Të vaksinuar me dy dozat janë 567 mijë e 280 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm