E mërkurë, 30 Nëntor, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

45 raste të reja dhe 4 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 3 mijë e 380 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 45 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 2 mijë e 928.

Sot u shëruan 298 qytetarë dhe 4 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Të vaksinuar me dy dozat janë 530 mijë e 959 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm