E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

68 raste të reja dhe 8 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 4 mijë e 320 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 68 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 3 mijë e 342.

Sot u shëruan 323 qytetarë dhe 8 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Të vaksinuar me dy dozat janë 513 mijë e 544 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm