E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

84 raste të reja dhe 4 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 3 mijë e 823 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 84 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 5 mijë e 371.

Sot u shëruan 786 qytetarë dhe 4 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Të vaksinuar me dy dozat janë 484 mijë e 300 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm