E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

133 raste të reja dhe 2 vdekje nga COVID-19 sot në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 4 mijë e 139 testime, pozitive me koronavirus rezultuan 133 nga to duke e quar numrin e rasteve aktive me virus në 6 mijë e 77.

Sot u shëruan 805 qytetarë dhe 2 persona ndërruan jetë si shkak i virusit.

Të vaksinuar me dy dozat janë 474 mijë e 783 persona.

Kliko këtu për më shumë informacion.

Vaksinimi mbetet metoda më efikase për parandalimin e vdekjes nga koronavirusi./observeri/

Lexo edhe: Arben Vitia iu bën thirrje për vaksinim grave shtatzëna

Artikuj të ngjashëm