E premte, 7 Tetor, 2022
spot_img

Rastet aktive me COVID dhe dozat e administruara deri tani

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 1 mijë e 43.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156 mijë e 448, ndërkaq nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2 mijë e 973 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7 mijë e 947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 milionë e 476 mijë e 104 doza të vaksinës.

Deri më sot 648 mijë e 218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /observeri/

Lexo edhe: Njoftimi i KEDS-it për ndërprerje të rrymës

Artikuj të ngjashëm