E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Rastet aktive me COVID-19 në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Rastet me COVID-19 aktive në nivel vendi kanë rënë dukshëm. Po ashtu kanë rënë edhe rastet e vdekjeve.

Si pasojë kanë rënë edhe raste aktive në nivel vendi. Aktualisht janë vetëm 481 raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 2,115 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ndërkohë dje Asociacioni i Komunave ka mbajtur një takim me U.D. ministren e Shëndetësisë, për të diskutuar masat e reja kundër COVID-19. Parashihet që të zgjatet orari i punës për gastronominë dhe orari për lëvizjen e lirë./observeri/

Lexo edhe: Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Artikuj të ngjashëm