E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Raportohen tre raste të dhunës në familje në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh, njofton për tre raste të dhunës në familje.

Në Fushë Kosovë bashkëshorti bëri bashkëshorten e tij për spital.

F. Kosovë 05.10.2021-21:00. Viktima femër kosovare ka pranuar trajtim mjekësor, pasi që e njëjta pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar i cili gjendet në arrati.

Policia e Kosovës

Arrestohet një i dyshuar lidhur me një rast të mëparshëm të dhunës në familje.

Lipjan 21.09.2021 – 09:40. Lidhur me rastin me 05.10.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. I dyshuari prej datës së incidentit deri sot kishte qenë në tretman mjekësor në SHSKUK Prishtinë për shkak të problemeve psikike.

Policia e Kosovës

Edhe në Podujevë është dërguar në mbajtje një mashkull kosovar.

Podujevë 04.10.2021-15:32. Lidhur me rastin me 05.10.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Von der Leyen thotë se Ballkani Perëndimor i takon BE-së

Artikuj të ngjashëm