E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Raportohen tre raste të dhunës në familje në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se në Kosovë ditën e fundit janë raportuar tre raste të dhunës në familje.

Në Prishtinë djali sulmoi fizikisht nënën e tij.

Prishtinë, 16.09.2021-01:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte ushtruar dhunë në familje duke e sulmuar fizikisht nënën e tij viktimën femër kosovare e cila si pasoj ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Policia e Kosovës

Në Suharekë dy femra janë rrahur fizikisht.

Suharekë, 15.09.221-22:00. Viktima femër kosovare , ka raportuar se pas në mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga e dyshuara femër kosovare. Viktima ka pranuar trajtim mjekësorë. Palët janë intervistuar dhe me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Policia e Kosovës

Bashkëshorti sulmoi fizikisht bashkëshorten në Prizren.

Prizren, 16.09.2021-10:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare-bashkëshortën e tij. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Vdes një person në Prizren në aksident me traktor

Artikuj të ngjashëm