E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Raportohen 2 raste të dhunës në familje në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës përmes raportin 24 orësh raporton për dy raste të dhunës në familje.

Njëri nga rastet ka ndodhur në Fushë Kosovë ku një mashkull ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Fushë Kosovë 04.10.2021 – 18:57. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia e Kosovës

Dhunë ndaj bashkëshortes ushtroi edhe një mashkull kosovar në Podujevë.

Podujevë 04.10.2021 – 15:32. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovar. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia e Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Vaksina Pfizer është më shumë se 90% efektive kundër shtrimit në spital

Artikuj të ngjashëm