E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Raporti për të hospitalizuarit në spitalet e Kosovës

- Advertisment -spot_img

Sipas raporti të datës 22 shtator 2021 të klinikave COVID-19 të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme, vërehet ulje e numrit të rasteve me COVID-19.

Në tërë ShSKUK-në, trajtim mjekësor po marrin 497 pacientë, prej tyre 390 me oksigjeno-terapi dhe 46 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

 • Klinika Infektive, 85 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 55 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 74 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 21 pacientë

 • Klinika e Gjinekologjisë, 2 pacientë
 • Klinika e Pediatrisë, 1 pacient
 • Spitali i Prizrenit, 36 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 35 pacientë
 • Spitali i Pejës, 79 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 38 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 10 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 24 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 37 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Bujqit e Kosovës paralajmërojnë protestë para Ministrisë së Bujqësisë

Artikuj të ngjashëm