E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të shtrirët në spitalet e Kosovës

- Advertisment -spot_img

537 pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor në kuadër të klinikave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

414 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 48 pacientë në gjendje të rënduar shëndetësore në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

 • Klinika Infektive, 87 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 59 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 65 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 22 pacientë

 • Klinika e Gjinekologjisë, 2 pacientë
 • Klinika e Pediatrisë, 1 pacient
 • Spitali i Prizrenit, 50 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 51 pacientë
 • Spitali i Pejës, 92 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 38 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 10 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 23 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 37 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Banorët serb vazhdojnë protestën në Jarinjë edhe gjatë natës

Artikuj të ngjashëm