E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Bazuar në raportet e dërguara nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në 24-orët e fundit, në trajtim janë 63 pacientë nga COVID-19.

Prej tyre 29 me oksigjeno-terapi dhe 7 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 11 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë, post-COVID
  • Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë
  • Spitali i Gjakovës, 9 pacientë
  • Spitali i Pejës, 2 pacientë
  • Spitali i Gjilanit, 3 pacientë
  • Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë
  • Spitali i Ferizajt, 3 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Vetëaksident në Gjakovë, të lënduarit dërgohen në emergjencë

Artikuj të ngjashëm