E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Numër më i ulët i pacientëve po trajtohen nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK, por edhe në spitalet e përgjithshme.

Sipas raportit nga SHSKUK-ja, në trajtim janë 68 pacientë, prej tyre 34 me oksigjeno-terapi dhe 3 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 10 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë, post-covid-19
  • Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient
  • Spitali i Prizrenit, 2 pacientë
  • Spitali i Gjakovës, 7 pacientë
  • Spitali i Gjilanit, 6 pacientë
  • Spitali i Mitrovicës, 5 pacientë
  • Spitali i Ferizajt, 7 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Sot mblidhet Kuvendi/ Rendi i ditës

Artikuj të ngjashëm