E diel, 2 Tetor, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, po trajtohen 90 pacientë.

Prej tyre, 41 me oksigjeno-terapi dhe 3 në mjekimin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 26 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë post-covid-19, Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë, Spitali i Prizrenit, 5 pacientë, Spitali i Gjakovës, 7 pacientë, Spitali i Gjilanit, 7 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 8 pacientë./observeri/

Lexo edhe: Krejt çka u tha në Këshillin e Sigurimit për tensionet në veri

Artikuj të ngjashëm