E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Ka rënë në 140 numri i pacientëve që po trajtohen nga COVID-19, në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.

Nga raportimet e datës 6 tetor 2021, numri i përgjithshëm i pacientëve është 140, 89 prej tyre janë nën asistim të oksigjeno-terapisë dhe 9 pacientë në gjendje të rënduar shëndetësore, në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

 • Klinika Infektive, 27 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 10 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë post-covid-19
 • Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 7 pacientë
 • Spitali i Prizrenit, 8 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 7 pacientë
 • Spitali i Pejës, 13 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 10 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 11 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 19 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Ish-punonjësja kthehet në kritike: Facebook dëmton fëmijët dhe dobëson demokracinë

Artikuj të ngjashëm