E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

49 pacientë janë në trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme. 16 pacientë janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 33 janë pacientë që po marrin trajtim mjekësor post-COVID.

15 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 1 në mjekim intensive në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 3 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë, post-COVID
  • Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient
  • Spitali i Prizrenit, 2 pacientë
  • Spitali i Gjakovës, 7 pacientë
  • Spitali i Pejës, 3 pacientë
  • Spitali i Mitrovicës, 1 pacient
  • Spitali i Ferizajt, 2 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: SHBA, BE dhe zjarrvënësit në Bosnje

Artikuj të ngjashëm