E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

14 pacientë me COVID-19 po marrin shërbime shëndetësore në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, 3 në Klinikën Infektive dhe 11 në spitalet e përgjithshme.

SHSKUK njofton se 42 pacientë të tjerë janë në trajtim si raste post-COVID në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.

Numri i pacientëve me COVID-19 dhe post-COVID, sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 4 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-covid-19
  • Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë
  • Spital i Pejës, 3 pacientë
  • Spitali i Gjakovës, 7 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Tërmet në Shqipëri, kjo ishte epiqendra

Artikuj të ngjashëm