E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për të hospitalizuarit në Kosovë

- Advertisment -spot_img

64 pacientë janë në trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 12 prej tyre në Shqipëria që po marrin trajtim në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë.

Prej tyre, 33 me oksigjeno-terapi dhe 4 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

  • Klinika Infektive, 10 pacientë
  • Klinika e Pulmologjisë, 22 pacientë, post-covid
  • Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient
  • Spitali i Gjakovës, 12 pacientë
  • Spitali i Pejës, 5 pacientë
  • Spitali i Gjilanit, 1 pacient post-covid
  • Spitali i Mitrovicës, 10 pacientë
  • Spitali i Ferizajt, 3 pacientë.

/observeri/

Lexo edhe: Vuçiqi parashikon zhvillime në veri të Kosovës: Do të takohem me Johnsonin dhe Bidenin

Artikuj të ngjashëm