E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Raporti i SHSKUK-së për pacientët e shtrirë nëpër spitalet e Kosovës

- Advertisment -spot_img

Sipas ShSKUK-së, 976 pacient po trajtohen nga COVID-19 nëpër spitalet e Kosovës.

Prej tyre 831 janë me oksigjeno-terapi, ndërsa 63 nga ta janë në gjendje të rëndë shëndetësore në kujdes intensiv.

Raporti sipas klinikave edhe spitaleve të përgjithshme

 • Klinika Infektive, 97 pacientë
 • Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 90 pacientë
 • Klinika Infektive III ( Interno), 59 pacientë
 • Klinika e Pulmologjisë, 82 pacientë
 • Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 21 pacientë
 • Klinika e Gjinekologjisë, 16 pacientë
 • Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë
 • Spitali i Prizrenit, 130 pacientë
 • Spitali i Gjakovës, 70 pacientë
 • Spitali i Pejës, 174 pacientë
 • Spitali i Gjilanit, 90 pacientë
 • Spitali i Vushtrrisë, 18 pacientë
 • Spitali i Mitrovicës, 51 pacientë
 • Spitali i Ferizajt, 74 pacientë

/observeri/

Lexo edhe: Inaugurohet Spitali i Fëmijëve, donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Artikuj të ngjashëm