E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Ramush Haradinaj mbështet Qeverinë Kurti dhe Policinë e Kosovës

- Advertisment -spot_img

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook ka reaguar pas sulmeve të serbëve në veri të Kosovës, shkruan Observeri.

Haradinaj mbështeti Qeverinë Kurti dhe Policinë e Kosovës. Madje, Haradinaj kërkoi nga Brukseli që të ndërhyjë ndaj këtyre veprimeve të Beogradit.

E mbështes fuqishëm Policinë e Kosovës dhe institucionet e vendit të cilat janë vënë në mbrojtje të rendit dhe të ligjit.

Ramush Haradinaj, AAK

Lexo edhe: Policia arreston dy të rinj nën dyshimet për sulm fizik ndaj një 21 vjeçari në Mitrovicë

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm