E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Ramush Haradinaj kujton protestat e Lëvizjes Studentore

- Advertisment -spot_img

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook ka kujtuar protestat e Lëvizjes Studentore që ndodhën 24 vjet më parë, skruan Observeri.

Haradinaj ka shkruar se tha se 1 tetori i vitit 1997, ‘na kujton guximin rinor për t’u ngritur mbi padrejtësitë dhe për ta paralajmëruar e legjitimuar ndryshimin e madh, Luftën Çlirimtare.

Shpresat e shqiptarëve për liri nuk u shuan asnjëherë. 1 tetori i vitit 1997, na kujton guximin rinor për t’u ngritur mbi padrejtësitë dhe për ta paralajmëruar e legjitimuar ndryshimin e madh, Luftën Çlirimtare!

Lexo edhe: 24 vjet nga protestat studentore

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm