E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Ramiz Lladrovci prin në Drenas

- Advertisment -spot_img

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve dhe tashmë ka filluar procesi i numërimit të votave.

Sipas të dhënave të KQZ-së, në Gllogovc nga 31.91% e votave të numëruara, PDK e Ramiz Lladrovcit po prin me 47,51% të votave. Pas tij renditet Driton Ajazi nga Iniciativa për Drenasin. E treta në këtë komunë është Lëvizja Vetëvendosje me 17.40% të votave.

Artikuj të ngjashëm