E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Shifra të larta të viktimave dhe infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri

- Advertisment -spot_img

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë vdekur 10 persona si pasojë e COVID-19.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, nga testimi i 3,571 të dyshuarve për koronavirus, pozitivë kanë rezultuar 441 qytetarë.

Aktualisht, në spitalet COVID në Shqipëri po marrin trajtim 146 pacientë, nga të cilët 22 janë në gjendje më të rënduar.

Artikuj të ngjashëm