E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Raportohet për 15 të vdekur nga zjarri në spitalin e Tetovës

- Advertisment -spot_img

Të paktën 15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e zjarrit që ka kapluar në orët e mbrëmjes qendrën COVID-19 në Tetovë.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, derisa raportohet se në mesin e të vdekurve ka pacientë që po trajtoheshin për koronavirus e po ashtu staf mjekësorë.

Eshtë raportuar gjithashtu se të lënduarit nga zjarri janë nisur drejt Shkupit.

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, e cila ka thënë se është dhimbje e madhe ajo që po ndodh në qendrën COVID të Tetovës.

Dhimbja është shumë e madhe, cila do të jetë arsyeja e shpërthimit dhimbja është e madhe kjo që ndodhi sonte këtu.

ka theksuar Arifi

Lexo edhe: 24 pacientë dhe stafi mjekësor gjendeshin brenda spitalit të Tetovës që u kaplua nga zjarri masiv – Nuk dihet ende numri i viktimave

Artikuj të ngjashëm