E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

29 të vdekur dhe 561 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.384 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, transmeton Observeri.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 507 pacientë të shëruar nga koronavirusi, ndërkaq, 29 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

Mund të jetë një imazh i teksti

Artikuj të ngjashëm