E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

28 të vdekur dhe 577 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

- Advertisment -spot_img

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 577 raste të reja me covid-19 nga 3885 testime të realizuara.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, kanë njoftuar se janë shëruar 572 pacientë, ndërsa betejën me virusin COVID-19 e kanë humbur 28 persona.

Rastet aktive në vend janë 12.984.

Mund të jetë një imazh i teksti

Artikuj të ngjashëm