E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

24 pacientë dhe stafi mjekësor gjendeshin brenda spitalit të Tetovës që u kaplua nga zjarri masiv – Nuk dihet ende numri i viktimave

- Advertisment -spot_img

24 pacientë dhe stafi mjekësor gjendeshin brenda spitalit të Tetovës që u kaplua nga zjarri masiv – Nuk dihet ende numri i viktimave

Një zjarr i madh ka kapluar spiatlin modular të Tetovës ku sipas burimeve të Alsat ka raportime për viktima, si pacientë ashtu edhe personel mjekësor.

Spitali modular u dogj plotësisht, dhe zjarri është ende aktiv në një pjesë të ndërtesës. Në çdo moment pritet një deklaratë e autoriteteve për bilancin e viktimave.

Brigada e zjarrit ndodhet në vendngjarje, por ka qytetarë të shumtë që kanë ardhur për të kontrolluar gjendjen e familjarëve të tyre që janë trajtuar në këtë ndërtesë.

Lexo edhe: Raportohet për të vdekur nga zjarri që ka kapluar Spitalin e Tetovës

Artikuj të ngjashëm