E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

11 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

- Advertisment -spot_img

Në Shqipëri janë regjistruar 11 të vdekur dhe 539 raste pozitive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Aktualisht janë 11,634 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin, ku Tirana ka numrin më të lartë me mbi 5 mijë raste.

Nga këta në spitalet COVID po marrin trajtim 222 pacientë, nga të cilët 30 janë në gjendje më të rënduar.

Statistika (26 Shtator 2021)

Testime totale 1,184,815

Raste pozitive 167,893

Raste të shëruara 153,619

Raste Aktive 11,634

Humbje jete 2,640

Artikuj të ngjashëm