E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Rahovec/ Policia arreston një person, i dyshuar për kultivimin e hashashit, kokainës dhe bimëve të kanabisit

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar një person  janë gjtë cilit i janë getur dhe sekuestruar 9 bimë të dyshuara si Kanabis Sativa, një poç elektrik dhe një reflektor i vogël, përcjell Observeri.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, bimët e dyshuara në vendin e ngjarjes janë asgjësuar me djegie.

Ndërsa me rekomandim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet.

Nuk dihet se çka ka ndodhur me hashashin dhe kokainën.

Lexo edhe: Kosova merr pozitën më të lartë në histori në FIFA

Njoftimi i plorë i policisë:

KULTIMVIM I BIMËS SË HASHASHIT,KOKAINËS ,BIMËVE TË KANABISIT  

Rahovec, 15.09.2021 – 13:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në një aneks të garazhës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar 9 bimë të dyshuara si Kanabis Sativa, një poç elektrik dhe një reflektor i vogël. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, bimët e dyshuara në vendin e ngjarjes janë asgjësuar me djegie,  ndërsa me rekomandim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti vazhdon të hetohet.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm