E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Qeveria ndan 40 milionë euro për Trepçën dhe Telekomin

- Advertisment -spot_img

Qeveria e Kosovës ka miratuar këtë të premte buxhetin për vitin 2022 në vlerë prej 2 miliardë e 748 milionë euro.

Me buxhetin e ri, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se janë ndarë 40 milionë euro për financimet në dy ndërmarrjet publike, Trepçë e në Telekomin e Kosovës.

40 milionë euro të tjera i kemi ndarë për financimet në Trepçë e Telekom ashtu që këto asete të kthehen në gjenerues të mirëqenie

është shprehur Kurti në mbledhjen e qeverisë, njofton Observeri.

Lexo edhe: Miratohet projektligji i buxhetit për vitin 2022, Qeveria ndan mbi 100 milion euro për ushtrinë

Artikuj të ngjashëm