E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

PSD-ja bën kallëzim penal ndaj Arben Vitisë

- Advertisment -spot_img

Partia Socialdemokrate sot ka dorëzuar në Prokurorinë Themelore në Prishtinë kallëzim penal ndaj ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Pas dorëzimit të kallëzimit penal, zyrtarë të PSD-së deklaruan për media se ministri Vitia nuk ka ditur ta menaxhojë pandeminë dhe se vendimet e marra nga ai, kanë qenë fatale për njerëzit.

Sipas PSD-së, ministri Arben Vitia ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Kallëzimi penal është dorëzuar në emër të Sekretares së Përgjithshme të Partisë Social Demokrate, Teutë Rrusta.

Ky është kallëzimi penal i plotë i dorëzuar sot në Prokurori nga PSD:

/observeri/

Artikuj të ngjashëm