E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

PSD-ja aksion para Qeverisë, i vendos zotimet e krerëve të VV-së për rastin e Astrit Deharit

- Advertisment -spot_img

Partia Socialdemokrate ka mbajtur aksion te objekti i Qeverisë me rastin e pesë vjetorit të vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Ata vendosën pankarta me citatet e kreut të Qeverisë, Albin Kurti dhe ministres së Drejtësisë Albulena Haxhiu.

Me Qeverinë e re do të krijohet mundësia për të pasur drejtësi për Astritin, sepse kjo është drejtësi për shtetin tonë, për popullin tonë, për qytetarët e Republikës, me qenë se pa drejtësinë për Astritin edhe shteti i së drejtës në vendin tonë ngelet shumë i mangët.

Albin Kurti – Kryeministër i Kosovës

/observeri/

Lexo edhe: Vetdorëzohet zyrtari policor i Zubin Potokut që ndodhej në arrati

Artikuj të ngjashëm