E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Protestuesit serbë provokojnë me thirrje dhe muzikë Policinë e Kosovës: Duam luftë

- Advertisment -spot_img

Protestuesit serbë të cilët janë duke qëndruar në Jarinjë kanë provokuar Njësinë Speciale me fjalët “duam luftë”, gjatë ndërrimit që e bëjnë këta të fundit.

Përveç fjalëve provokuese të cilët protestuesit i kanë lëshuar në drejtim të policisë, aty është dëgjuar edhe muzikë nacionaliste serbe.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që njësitet speciale të Kosovës provokohen nga serbët protestues.

Lexo edhe: Kamioni i dytë nuk lejohet të hyjë në Serbi

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm