E martë, 27 Shtator, 2022
spot_img

Protestuesit serbë në veri thërrasin “Serbia”

- Advertisment -spot_img

Largimin e Njësive Speciale të Kosovës në pikën kufitare në Jarinje, protestuesit serbë po e përcjellin duke bërtitur “Serbia”.

Tani që ka filluar largimi paralel i Njësisë speciale të Kosovës dhe protestuesve serbë, një grup i këtyre të fundit po qëndrojnë para një kamioni me mbishkrimin :

Mirë se vini në asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Lexo edhe: Kamionët në Jarinjë e Bërnjak nuk ndezen pasi iu është dobësuar bateria e motorit /Video

Dhe duke brohoritur “Serbia”.

Ndërkohë Njësia Speciale e Kosovës nuk do të largohet pa zhbllokimin e tërësishëm të rrugës.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm