E diel, 25 Shtator, 2022
spot_img

Pritje të gjata në pikat kufitare të Merdarës dhe Vërmicës

- Advertisment -spot_img

Ministria e Punëve të Brendshme lajmëron se ka pritje të gjata në kufi.

Gjendja në shumicën e pikave kufitare të Kosovës është e qetë me pritje jo më të gjata se 5 minuta edhe në hyrje edhe në dalje.

Përjashtim bëjnë Vërmica dhe Merdara.

Pritjet në dalje të Merdarës shkojnë deri në 25 minuta me kolona deri në 200 metra, ndërsa pritjet në Vërmicë shkojnë deri në 40 minuta me kolonë 1 kilometër.

/observeri/

Lexo edhe: Kapet 23-vjeçari i kërkuar në Ferizaj/ Detaje nga policia

Artikuj të ngjashëm