E hënë, 5 Dhjetor, 2022
spot_img

Prishtinë/ Dhunohet seksualisht një e mitur nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut

- Advertisment -spot_img

Policia e Kosovës ka njoftuar se është dhunuar një vajzë e mitur në Prishtinë, shkruan Observeri.

Ajo ka raportuar në polici se është dhunuar disa herë seksualisht nga një shqiptar i Maqedonisë së Veriut.

E mitura u ka thënë hetuesve policorë se i dyshuari, i cili tani gjendet në një shtet tjetër, kishte ushtuar edhe dhunë fizike ndaj saj.

Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

Rasti vazhdon të hetohet.

Lexo edhe: Lipjan/ Arrestohen dy shtetas të huaj, kapen duke vjedhur një veturë me targa vendore

Prishtinë  NN – NN. Viktima femër kosovare e mitur në prezencën e PQS-së ka raportuar se ka pasur dhunë fizike dhe është dhunuar disa herë nga i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Maqedonisë Veriore. Sipas viktimës i dyshuari tani ndodhet në  një shtet tjetër. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.  Rasti vazhdon të hetohet.

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm