E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Presidentja Osmani uron Gjermaninë për përvjetorin e 31 të Bashkimit

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në twitter ka uruar Gjermaninë për përvjetorin e 31 të Bashkimit, shkruan Observeri.

Në këtë ditë, 31 vjet më parë, ju i demonstruat botës fuqinë e unitetit mbi ndarjen dhe dërguat një mesazh të fortë mbi rëndësinë e solidaritetit dhe tolerancës

Tutje ka shkruar se Kosova iu bashkohet në promovimin e këtyre vlerave në rajon dhe më gjerë.

Lexo edhe: Shqipëri/ Vaksinimi i studentëve bëhet i detyrueshëm

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm