E shtunë, 24 Shtator, 2022
spot_img

Presidentja Osmani në SHBA pritet ta takojë sekretarin e NATO-s, Stoltenberg

- Advertisment -spot_img

Presidentja e vendit Vjosa Osmani është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka zhvilluar takime të shumta me zyrtarë të lartë të shteteve të ndryshme në kuadër të margjinas së sesionit të 76-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

Observeri merr vesh nga burime të saj, se presidentja e vendit Vjosa Osmani pritet ta takojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg.

Presidentja Osmani deri tani sot ka pasur takim me presidentin e Finlandës, ministrin e Jashtëm të Irlandës dhe presidentin e Guyanas.

Artikuj të ngjashëm