E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Republikës së Kosovë Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në Nju Jork dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit, njofton presidenca, përcjell Observeri.

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës demanton raportimet se delegacioni përcjellës i Presidentes në Nju Jork ishte i madh.

Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj.

Lexo edhe: Kryeministri Kurti publikon fotografi të indivdëve të cilët po marrin pjesë në bllokimet në Jarinjë dhe Bërnjak/ Detaje

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm