E shtunë, 3 Dhjetor, 2022
spot_img

Presidentja Osmani do të marrë pjesë në takimin e KS të OKB-së për Kosovën

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në New York, për të marrë pjesë në takimin e radhës së Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, lidhur me raportimin periodik të Përfaqësuesit Special të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për zhvillimet në Kosovë.

Në këtë takim të Këshillit të Sigurimit, Presidentja Osmani do të paraqesë ta arriturat e deritashme të shtetit të Kosovës, sfidat dhe perspektivën./Observeri/

Artikuj të ngjashëm