E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Presidentja e Kosovës pas Gjermanisë do të udhëtoj për në SHBA

- Advertisment -spot_img

Presidentja Vjosa Osmani pas Gjermanisë do të udhëtojë për në ShBA ku do të marr pjesë në mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Kështu ka bërë të ditur Shefi i Stafit të presidentes, Blerim Vela përmes një shkrimi në Twitter.

Java e presidentes Vjosa Osmani nisi me pritjen e një delegacioni të Emirateve të Bashkuara Arabe, është duke vazhduar me një vizitë zyrtare në Gjermani dhe në fundjavë do të udhëtojë për në Nju Jork për mbledhjen e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Kosova është duke i rivitalizon marrëdhëniet e saj me aleatët.

Blerim Vela – Shefi i Stafit të Presidentes

/observeri/

Lexo edhe: 90 për qind e të hospitalizuarve janë persona të pavaksinuar

Artikuj të ngjashëm