E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Presidentja e Komisionit Evropian të mërkurën vizitë zyrtare në Kosovë

- Advertisment -spot_img

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen do ta vizitojë të mërkurën Kosovën.

Lajmin për vizitën e saj e kishte bërë të ditur vetë ajo gjatë këtij muaji kur kishte thënë se para përfundimit të muajit shtator do të udhëtojë në rajon për të dërguar një sinjal të fortë të angazhimit në procesin e zgjerimit.

Ndërsa, Komisioni Evropian ka bërë të ditur se ajo do ta nis programin e saj në Ballkanin Perëndimor më 28 shtator në Shkup dhe Tiranë.

Ndërsa, një ditë pas, ajo do ta vizitoj Prishtinën.

Pas Prishtinës, von der Leyen ka në plan ta vizitoj Podgoricën e Beogradin.

Artikuj të ngjashëm