E diel, 27 Nëntor, 2022
spot_img

Presidentja e KE-së, Ursula Von Der Leyen mbërrin në Shkup

- Advertisment -spot_img

Zëvendëskryeministri i për Çështje Evropiane të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov pasditen e sotme ka pritur në Aeroportin e Shkupit, presidenten e Komisionit Evropian, Urusla Von der Leyen, përcjell Alsat.

Presidentja e KE-së vjen në Shkup nga Tirana, si pjesë e një sërë vizitash në vendet e Ballkanit Perëndimorë.

Vizita është një sinjal i fortë i nevojës për të vepruar dhe përmbushur besimin evropian: fillimin e negociatave. Kemi nevojë për më shumë se një hap përpara për të rikthyer besimin dhe shpresën e të rinjve në idenë evropiane dhe perspektivën e një mënyre evropiane të jetesës në shtëpi.

Nikolla Dimitrov

Lexo edhe: Eksperti i komunikacionit: Shkaktar i aksidentit me fatalitet ka qenë vozitësi i automjetit

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm