E martë, 29 Nëntor, 2022
spot_img

Presidentin francez e sulmojnë me vezë në mes të panairit/ Video

- Advertisment -spot_img

Një incident i papritur i ka ndodhur presidentit francez, Emanuel Macron, në Panairin Ndërkombëtar të Gastronomisë.

Presidenti francez Emmanuel Macron është goditur me vezë.

Në videon e shpërndarë shihet Macron duke kaluar nëpër një turmë, ndërsa veza i hidhet kokës, pas një fjalimi të mbajtur në Lyon.

Për fat të mirë veza nuk shpërtheu.

Lyon Mag raporton se një i ri u arrestua nga shërbimi i sigurisë pasi hodhi vezën dhe bërtiti “rroftë revolucioni”.

Lexo edhe: Zëdhënësi i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri: Kryenegociatorët të vijnë në Bruksel sa më shpejt

/Observeri/

Artikuj të ngjashëm